Loading...
duminică, 24 septembrie 2017
OFMConv Romania

Conducerea Provinciei Sfântul Iosif din România

Fr. Teofil Petrișor
> ministru provincial

din: Nisiporeşti (NT);
născut: 04 decembrie 1977;
prof. simplă: 07 septembrie 1997;
prof. solemnă: 01 septembrie 2001;
diaconat: 04 octombrie 2002;
preoție: 28 iunie 2003;
studii: Licenţă în teologie şi Master în Teologia spirituală;
– De comunitate – Conventul „Sf. Iosif” din Bacău (Curia provincială).

Fr. Adrian-Sorin GIURGI
> vicar provincial

din: Nisiporeşti (NT);
născut: 19 aprilie 1969;
prof. simplă: 20 septembrie 1992;
prof. solemnă: 08 septembrie 1996;
diaconat: 18 aprilie 1998;
preoţie: 15 iulie 1999;
studii: Licenţă în matematică, licenţă în teologie şi master în filosofie;
– De comunitate – Conventul „Sf. Iosif” din Bacău (Curia provincială).

Fr. Virgil BLAJ
> secretar provincial

din: Buruieneşti (NT);
născut: 05 mai 1978;
prof. simplă: 07 septembrie 1997;
prof. solemnă: 01 septembrie 2001;
diaconat: 26 aprilie 2003;
preoţie: 17 aprilie 2004;
studii: Licenţă în teologie şi master în filosofie;
– De comunitate – Conventul „Sf. Iosif” din Bacău (Curia provincială).

Fr. Ștefan ACATRINEI
> consilier provincial

din: Galbeni (BC);
născut: 01 martie 1966;
prof. simplă: 18 septembrie 1991;
prof. solemnă: 08 septembrie 1995;
diaconat: 29 iunie 1996;
preoţie: 22 iunie 1997;
studii: Doctor în teologie;
– De comunitate – Conventul „Sf. Francisc de Assisi” din Roman.

Fr. Iosif BISOC
> consilier provincial

din: Brăila (BR);
născut: 11 martie 1968;
prof. simplă: 18 septembrie 1991;
prof. solemnă: 08 septembrie 1995;
diaconat: 29 iunie 1996;
preoţie: 22 iunie 1997;
studii: Doctor în teologie;
– De comunitate – Conventul „Sf. Iosif Muncitorul” din Buruieneşti.

Fr. Marius-Petru BÎLHA
> consilier provincial

din: Hălăuceşti (IS);
născut: 28 ianuarie 1975;
prof. simplă: 19 august 1995;
prof. solemnă: 05 septembrie 1999;
diaconat: 15 iulie 2000;
preoţie: 29 iunie 2001;
studii: Licenţă în teologie, licenţă în ştiinţele educaţiei şi master în teologie spirituală;
– De comunitate – Conventul „Sf. Francisc de Assisi” din Roman;

Fr. Carol-Daniel SABĂU
> consilier provincial

din: Luizi-Călugăra (BC);
născut: 25 octombrie 1981;
prof. simplă: 08 septembrie 2002;
prof. solemnă: 08 septembrie 2006;
diaconat: 04 octombrie 2008;
preoţie: 24 iunie 2009;
studii: Licenţă în teologie și master în comunicare biblică;
– De comunitate – Conventul „Sf. Iosif” din Bacău (Curia provincială).