Loading...

Comisia pentru pastorație

Comisia pentru pastorație:

1° organizează programe care să susțină promovarea identității franciscane, accentuarea sărbătorilor franciscane în convente ;

2° promovează un stil comunitar-pastoral și de promovare a identității noastre.

3° să se ocupe de pregătirea fraților care vor ocupa slujiri în pastorație;

4° organizează zile de formare specifice, o dată pe an, cu privire la teme pastorale.

Fr. Iosif BISOC
> președinte

din: Brăila (BR)

născut: 11 martie 1968

prof. simplă: 18 septembrie 1991

prof. solemnă: 08 septembrie 1995

diaconat: 29 iunie 1996

preoţie: 22 iunie 1997

studii: Doctorat în teologie.

Fr. Iulian ROBU
> secretar

din: Săbăoani (NT);

născut: 03 februarie 1988;

prof. simplă: 06 septembrie 2009;

prof. solemnă: 07 septembrie 2014;

diaconat: 04 octombrie 2015;

preoție: 24 iunie 2016;

studii: Licență în teologie;

Conventul „Adormirea Maicii Domnului” – Oradea.

Fr. Ion CIURARU
> membru

din: Valea Seacă (BC);

născut: 18 august 1967;

prof. simplă: 18 septembrie 1991;

prof. solemnă: 08 septembrie 1995;

diaconat: 29 iunie 1996;

preoţie: 22 iunie 1997;

studii: Licenţă în teologie şi Master in Teologia morală;

Conventul „Nașterea Sf. Fecioare Maria” – Hălăucești.

Fr. Iosif BEȘLEAGĂ
> membru

din: Iugani (IS)

născut: 03 aprilie 1977

prof. simplă: 07 septembrie 1997

prof. solemnă: 01 septembrie 2001

diaconat: 26 aprilie 2003

preoţie: 17 aprilie 2004

studii: Licenţă în teologie și Master în Viaţa consacrată.

Fr. Petrică OLARIU
> membru

din: Corhana (NT)

născut: 27 iunie 1977

prof. simplă: 06 septembrie 1997

prof. solemnă: 31 august 2002

diaconat: 04 octombrie 2003

preoţie: 17 aprilie 2004

studii: Licenţă în teologie.