Loading...
marţi, 30 mai 2017

Comisia pentru animarea misionară

Comisia pentru animarea misionară:

1° sensibilizează frații la activitate misionară în afara teritoriului țării;

2° oferă posibilitatea de experiențe misionare;

3° sprijină misiunile încredințate prin inițiative concrete.

Fr. Ioan LUPU
> președinte

din: Rotunda (NT)

născut: 11 noiembrie 1984

prof. simplă: 11 septembrie 2005

prof. solemnă: 05 septembrie 2009

diaconat: 4 octombrie 2010

preoţie: 29 iunie 2011

studii: Licenţă în teologie.

Fr. Iosif DIAC
> secretar

din: Buruieneşti (NT)

născut: 01 mai 1977

prof. simplă: 17 august 1996

prof. solemnă: 01 septembrie 2001

diaconat: 04 octombrie 2002

preoţie: 28 iunie 2003

studii: Licenţă în teologie & Master în limba şi literatura română.

Fr. Marius-Petru BÎLHA
> membru

din: Hălăuceşti (IS)

născut: 28 ianuarie 1975

prof. simplă: 19 august 1995

prof. solemnă: 05 septembrie 1999

diaconat: 15 iulie 2000

preoţie: 29 iunie 2001

studii: Licenţă în teologie şi Licenţă în ştiinţele educaţiei, Master în teologie spirituală.

Fr. Vlad-Bogdan BEJAN
> membru

din: Horleşti (IS)

născut: 15 iulie 1985

prof. simplă: 08 septembrie 2006

prof. solemnă: 10 septembrie 2011

diaconat: 04 octombrie 2012

preoție: 29 iunie 2013

studii: Licenţă în teologie.